Strona klubowa

Aktualności

Radunia lepsza od Pogoni w hicie IV ligi.

• autor: ksraduniastezyca, 2017-10-12 21:05

To był prawdziwy hit kolejki. W 11. kolejce IV ligi „Saltex” w Lęborku spotkały się dwie czołowe drużyny ligi. Pogoń podejmowała na Kusocińskiego Radunię Stężyca. Mecz zagwarantował wysoki poziom emocji i wiele sytuacji bramkowych po których widzowie podrywali się z miejsc. Wygrała 0:1 Radunia po golu Mateusza Łuczaka z rzutu karnego w końcówce spotkania.

Mecz zaczął się dosyć spokojnie a pierwszy kwadrans minął na badaniu się obu zespołów i grę w środku pola. W 19 minucie na bramkę Kotłowskiego strzelał Słowiński, lecz nie za mocny strzał po ziemi przy słupku broni golkiper gości. 25 minuta to kontra Raduni i wycofanie piłki do Łuczaka, którzy mocno strzela tuż nad bramką Szlagi. To właśnie zawodnik z numerem „10” Mateusz Łuczak co chwila dawał się we znaki naszym obrońcom i stwarzał wraz z Arturem Formelą największe zagrożenie. Łuczak ponowni dał o sobie znać pod koniec pierwszej połowy, gdy po kontrze uderzył tuż przy słupku. Po przerwie refleksem wykazał się Szlaga i wybił na bok piłkę po uderzeniu Łuczaka. 52 minuta to strzał z dystansu Miszkiewicza, a 58 uderzenie z bliska Naczka wprost w bramkarza Pogoni. Faul na Kłosie tuż przed polem karnym Raduni skutkował rzutem wolnym bitym przez Słowińskiego. Piłka niestety uderzyła w mur, dobitka podobnie.Jedyna bramka meczu padła po rzucie karnym. Szałek blokując wślizgiem atak Raduni nieświadomie dotyka piłkę ręką. Sędzia nie waha się pokazać rzutu karnego, a skutecznym egzekutorem jest w 81 minucie Mateusz Łuczak.