Popharma Deyna Junior Cup 2016

• autor: radunia.stezyca, 2016-08-31 06:24

Zawodnicy Raduni Stężyca z rocznika 2007 prowadzeni przez trenera Ireneusza Stencela wzięli udział w IV Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Polpharma Deyna Junior Cup 2016, który odbywał się w dniach 25-28 sierpnia 2016 roku w Starogardzie Gdańskim. W rozgrywkach uczestniczyły 32 zespoły z roczników 2006 i 2007 z takich federacji piłkarskich jak Anglia, Turcja, Gruzja, Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Ukraina, a także akademie polskiej ekstraklasy takie jak Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Lech Poznań, Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław oraz Varsocia Escola, czyli piłkarska akademia FC Barcelona  funkcjonująca w Warszawie.

nowa-galeria-6499592.jpg nowa-galeria-6499593.jpg nowa-galeria-6499594.jpg

Pierwszego dnia turnieju o godz. 19.00 na runku w Starogardzie Gdańskim odbyło się uroczyste rozpoczęcie turnieju w obecności wszystkich drużyn uczestniczących w rozgrywkach oraz zaproszonych gości. Punktem kulminacyjnym było losowanie drużyn. Radunia trafiła do grupy B.

Drugi dzień turnieju Popharma Deyna Junior Cup 2016 to rozgrywki grupowe. Radunia Stężyca rozegrała aż siedem meczów osiągając następujące rezultaty: z Lechem Poznań 1:1, z BFC Daugavpils (Łotwa) 2:1, z FM “Azuolas” Kauno (Litwa) 2:1, z Super Nova (Łotwa) 2:3, z Beniaminkiem 03 II 5:0, z Legią Warszawa 1:2 oraz z FK Fortuną Mińsk (Białoruś) 1:0 zdobywając 13 punktów, strzelając 14 bramek i tracąc 8 ostatecznie  zajmując IV miejsce w grupie B i uzyskując awans do grupy złotej rozgrywek, w której rywalizowały najlepsze cztery drużyny z grupy A oraz najlepsze cztery drużyny z grupy B.

W trzecim dniu turnieju piłkarze Raduni rozegrali dwa spotkania. W pierwszym meczu ulegli Karpatom Lwów 3 do 0, a w drugim spotkaniu zremisowali z gospodarzami Beniaminkiem 03 Starogard gdański 1:1. Po zakończeniu rozgrywek zawodnicy skorzystali z zabiegów odnowy biologicznej polegających na masażach sportowych oraz zagrali na konsolach x-box w FIFĘ 2016, a także rozegrali mecze w siatkówkę plażową.

W ostatnim dniu  Polpharma Deyna Junior Cup 2016 piłkarze Raduni Stężyca rozegrali dwa znakomite mecze z zespołami prezentującymi bardzo wysoki poziom umiejętności piłkarskich oraz kultury gry. W obydwu  spotkaniach zawodnicy ze Stężycy zaprezentowali się bardzo dobrze pomimo, że doznali porażek ze Śląskiem Wrocław 3:2 i ze zwycięzcą całego turnieju - Escola Varsovią, czyli Akademią FC Barcelona w Warszawie 4 do 1 i zajęli 8 miejsce w końcowej klasyfikacji wyprzedzając między innymi Lechię Gdańsk i Zagłębie Lubin. Warto podkreślić niezwykle wysoki poziom organizacji turnieju, za co należą się ogromne brawa dla Prezesa Beniaminka 03 Starogard Gdański Pana Marcina Kaszubowskiego.

Końcowa klasyfikacja:

1. Escola Varsovia

2. Lech Poznań

3. Śląsk Wrocław

4. Legia Warszawa

5. Beniaminek 03 I

6. Karpaty Lwów

7. Super Nova

8. Radunia Stężyca

9. FK Mińsk

10. Lechia Gdańsk

11. FK “Giriony” Kauno

12. Zagłębie Lubin

13. FK Fortuna Mińsk

14. BFC Daugavpils

15. FM „Azuolas” Kauno

16. Beniaminek 03 II

Radunia Stężyca wystąpiła w składzie: Kacper Mach, Tomasz Birr, Lucjan Wunsz, Aleks Hinz, Szymon Recław, Jakub Richert, Wiktor Etmański, Aleksander Reclaw, Konrad Dułak, Adam Stencel, Tomasz Hinc, Marcin Kuczkowski i Kacper Jereczek.