Strona klubowa

Aktualności

Rewelacyjna postawa Raduni w Arka Gdynia Summer Cup 2016.

• autor: radunia.stezyca, 2016-06-28 09:52

Rewelacyjnie spisali się zawodnicy Raduni Stężyca rocznik 2007 w ogólnopolskim turnieju piłkarskim Arka Gdynia Summer Cup 2016. W rozgrywkach uczestniczyło 30 zespołów z terenu całej Polski. Piłkarze ze Stężycy rozpoczęli rozgrywki w grupie F, gdzie najpierw pokonali BKS Bruskowo Wielkie 13:1, następnie Bałtyk Gdynia 5:0, Czarnych Pruszcz Gdański 5:1 oraz zremisowali z Varsovią Warszawa 1:1 i awansowali do 1/8 finału. W fazie pucharowej po heroicznym wręcz boju pokonali Arkę Gdynia 1:0. W ćwierćfinale turnieju po zaciętym meczu zremisowali 1:1 z Orbitą Bukowiec, ale pokonali  zespól spod Krakowa  w rzutach karnych. W półfinale zagrali z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański, czyli z rywalem, z którym bardzo często spotykają podczas turniejów i zawsze toczą zacięte boje. Tym razem Raduniacy okazali się lepsi wygrywając 2:1 i uzyskując awans do wielkiego finału Arka Gdynia Summer Cup 2016. W finale rozgrywek, który był rozgrywany na głównym stadionie Arki Gdynia zmierzyli się z Górnikiem Zabrze i niestety ulegli 14-krotnemu mistrzowi Polski 5:1. Warto podkreślić, że niżej niż Radunia w końcowej klasyfikacji tego turnieju uplasowały się tak renomowane zespoły jak Legia Warszawa, która zajęła miejsce 9, Śląsk Wrocław, który uplasował się na miejscu 6, czy gospodarze Arka Gdynia, która zakończyła rozgrywki na miejscu 4. Piłkarze Raduni Stężyca zagrali w turnieju znakomicie, prezentują bardzo wysoki poziom umiejętności technicznych, nieprawdopodobną wolę walki i determinację, dlatego w pełni zasłużyli na tak wysoką lokatę w prestiżowym turnieju. Dobra gra naszych zawodników nie uszła uwadze organizatorów, gdyż za najlepszego piłkarza tej wielkiej imprezy uznano zawodnika Raduni -  Tomasza Birra.