Zagramy z Manchesterem City oraz z drużynami z ekstraklasy!

• autor: radunia.stezyca, 2016-06-14 15:03

Zagramy z Manchesterem City oraz z drużynami z ekstraklasy

nowa-galeria-6465805.jpg nowa-galeria-6465806.jpg nowa-galeria-6465807.jpg

Piłkarze Raduni Stężyca rocznik 2007 prowadzeni przez trenera Ireneusza Stencla awansowali do międzynarodowego turnieju Deyna Cup, który odbędzie się pod koniec sierpnia w Starogardzie Gdańskim. Zmierzą tam swoje siły z takimi zespołami jak: Legia Warszawa, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin, Sparta Zabrze, Escola Barcelona, Manchester City, Karpaty Lwów (Ukraina), Bate Borysów (Białoruś), Karacabey Belediye Gençlik Spor Kulübü (Turcja), FC Dila Gori (Gruzja).

Udział w turnieju piłkarze Raduni wywalczyli w eliminacjach, które odbyły się 12 czerwca 2016 roku w Starogardzie Gdańskim. O awans do turnieju głównego rywalizowało 14 zespołów. Nasi zawodnicy trafili do bardzo mocnej grupy A, gdzie najpierw pokonali GOSRiT Luzino 9:0, następnie zremisowali z PK Starogard Gdańskim 1:1, wygrali z AP Tczew 2:1, Marko-Gol Gdańsk 5:0, AP Człuchów 4:0 oraz przegrali z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański 1:2 prowadząc bardzo długo 1:0 uzyskując w ten sposób awans do półfinału turnieju. W meczu o finał przekonująco wygrali z Pomezanią Malbork 4:0, a w finale minimalnie ulegli ponownie Beniaminkowi 03 Starogard Gdański 0:1, ale uzyskali awans do turnieju głównego Deyna Cup.

Najlepszym piłkarzem turnieju organizatorzy uznali kapitana Raduni Stężyca - Aleksandra Reclawa.
Zespół Raduni Stężyca wystąpił w składzie: Kacper Mach, Tomasz Birr, Lucjan Wunsz, Aleks Hinz, Jakub Richert, Wiktor Etmański, Aleksander Reclaw, Szymon Recław, Adam Stencel i Konrad Dułak.