Złote chłopaki Raduni Stężyca rocznik 2007

• autor: radunia.stezyca, 2015-06-09 09:57

Kolejne zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju piłkarskim.

Piłkarze Raduni Stężyca rocznik 2007 - uczestnicy  programu „Biało-zielona przyszłość z Lotosem” po raz kolejny zwyciężyli  w ogólnopolskim prestiżowym turnieju piłkarskim, tym razem był to bardzo silnie obsadzony Beniaminek Summer Cup 2015, który odbył się 6 czerwca 2015 roku na stadionie im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim. W turnieju uczestniczyły zespoły z aż czterech województw: warmińskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Radunia rozgrywała swoje mecze w  grupie B, wygrywając kolejno z: Beniaminkiem Starogard Gdański 03 II 3:0, Małym Jeziorakiem Iława 1:0, Akademią Piłkarską Sopot 4:1, Juventusem Bydgoszcz 3:2 oraz mając zapewniony awans z pierwszego miejsca w grupie B, remisując  z Akademią Piłkarską Marco-Gol Gdańsk 1:1. W półfinale rozgrywek zawodnicy Raduni pewnie pokonali Gwardię Koszalin 3:0, a w finale turnieju ponownie zmierzyli się z Małym Jeziorakiem Iława i tym razem padł wynik 1:1. W rzutach karnych bezbłędni okazali się strzelcy Raduni, a jeden ze strzałów piłkarzy Jezioraka obronił Kacper Mach - brakarz ze Stężycy i to nasi młodzi piłkarze ostatecznie stanęli na najwyższym stopniu podium cenionego w środowisku piłkarskim turnieju Beniaminek Summer Cup 2015. Z powodu choroby w turnieju nie mógł uczestniczyć jeden z najlepszych zawodników zespołu – Tomek Birr, a pomimo  tak znacznego osłabienia  udało się drużynie osiągnąć sukces. Dodatkowo  indywidualnym wyróżnieniem uhonorowano Olka Reclawa, który został królem strzelców rozgrywek.

Klasyfikacja Ogólnopolskiego Turnieju Beniaminek Summer Cup 2015:

1. Radunia Stężyca
  2. Mały Jeziorak Iława
  3. Gwardia Koszalin
  4. Beniaminek Starogard Gd.
  5. Juventus Bydgoszcz
  6. AP Marko-Gol Gdańsk
  7. Jaguar Gdańsk
  8. Piki Gdańsk
  9. Beniaminek II Starogard Gd.
  10. Sopocka AP Sopot
  11. Footbal Pro Academy Pruszcz Gd.
  12. Polonia Pasłęk

Zespół Raduni Stężyca 2007 wystąpił  w następującym składzie:

Kacper Mach, Wiktor Etmański, Lucjan Wunsz, Szymon Recław, Konrad Dułak, Jakub Richert, Aleksander Reclaw, Olgierd Dułak, Nikodem Orlikowski, Hubert Skorowski.