Strona klubowa

Aktualności

Tymbark Cup

• autor: radunia.stezyca, 2015-04-03 14:26

30 marca 2015 roku w strugach deszczu i przy porywistym wietrze  na obiektach GOSiR w Gdyni odbył się finał województwa pomorskiego największego turnieju piłki nożnej dla dzieci w Europie „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. W  Jubileuszowej XV edycji finału naszego województwa w  kategorii U-8 wystąpiło 16 zespołów chłopców, w tym uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy objęci programu „Biało-zielona przyszłość z Lotosem” oraz 4 drużyny dziewcząt.

Chłopcy ze szkoły w Stężycy rozgrywali swoje mecze w grupie C osiągając następujące wyniki: wygrali kolejno z zespołem UKS Byki Słupsk 3:0, następnie pokonali SSP Kwidzyn 8:0 oraz zwyciężyli UKS Akademię Piłkarską Marko-Gol 1:0 w pięknym stylu uzyskując awans do ćwierćfinału turnieju z pierwszego miejsca.

W meczu ćwierćfinałowym pokonali SP nr 6 w Kościerzynie 3:1, a w półfinale po heroicznym boju pokonali SP Cewice 3:2 przegrywając do przerwy 1:0.

W wielkim finale turnieju ulegli UKS Akademii Piłkarskiej Człuchów, zajmując ostatecznie znakomite II miejsce. W nagrodę otrzymali od organizatorów okazały puchar, srebrne medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Najlepszym piłkarzem wielkiego finału uznano zawodnika stężyckiej szkoły – Jakuba Richerta. Otrzymał on nagrodę indywidualną w postaci pamiątkowej statuetki.

Drużyna ZKiW w Stężycy wystąpiła w następującym składzie: Kacper Mach, Karol Jeleń, Nikodem Orlikowski, Szymon Recław, Jakub Richert, Olgierd Dułak, Wiktor Naczk, Bartosz Korda, Tomasz Hinc.